قران و امنیت ملی

چهارشنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۶

 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره بیانات اخیر رهبری در حوزه دفاعی گفت: جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی باید بر اساس دستورات قرآن و روایات مطرح شده کار کند. آنچه که در دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) مورد پذیرش ایشان قرار گرفت، پیشرفت‌ها و توسعه‌ای بود که در حوزه دفاعی به دست آمده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌‍المللی قرآن (ایکنا)، امنیت، مهم‌ترین پیش‌شرط پیشرفت یک جامعه و یک کشور محسوب می‌شود. بی‌شک اگر امنیت نباشد، توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم مطرح نخواهد شد. امنیت یک کشور را نیروی نظامی قدرتمند و کارآمد تشکیل می‌دهد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظام سیاسی مبتنی بر فقه و مذهب شیعه، خود را موظف می‌بیند تا امنیت امت اسلامی را در برابر مستکبرین و سلطه‌گران تأمین کند که در این خصوص نیز روایات و آیات قرآنی بسیاری وجود دارد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با فرماندهان و مسئولان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، ضمن تأکید بر تقویت بخش موشکی و سامانه‌های پدافندی هوایی، توجه بر به‌کارگیری نیروی انسانی کارآمد در سازمان‌های نظامی را مورد تأکید قرار دادند.

درباره اهمیت نیروی انسانی در ساختار سازمان‌های نظامی، «سیدحسین نقوی حسینی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با ایکنا گفت: استراتژی نظامی جمهوری اسلامی ایران، استراتژی دفاعی است و ما در هیچ زمانی استراتژی تهاجمی نداشتیم. طی سالیان گذشته همیشه جمهوری اسلامی مورد تهاجم واقع شده، اما تاکنون به هیچ کشوری تهاجم نکرده است.

 

بنابر توصیه قرآن، تقویت بنیه دفاعی وظیفه ملی و شرعی است

بازدید : ۱۷۵ بار
این مورد را ارزیابی کنید
(۰ رای‌ها)

دیدگاه هاتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید