آموزش آیات قرآن کریم درباره کسب و کار و تجارت به بازاریان

جمعه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۶

آموزش آیات قرآن کریم درباره کسب و کار و تجارت به بازاریان

حسن‌پور اظهار کرد: بخش اول کتاب منتشر شده توسط بسیج اصناف که برای بازاریان نگاشته شده و آنان مکلف به مطالعه آنها هستند، مربوط به اخلاق در بازار است که آیات قرآن درباره کسب و کار و تجارت و همچنین احادیث اهل بیت(ع) آموزش داده می‌شود.

«غلامرضا حسن‌ پور» رئیس بسیج اصناف و بازاریان کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به بیان اقدامات جدید این سازمان در راستای آموزش فقه بازار اظهار کرد: این اقدامات به صورت مستمر توسط بسیج اصناف صورت می‌گیرد و در هر استان و شهرستانی که تعداد افراد متقاضی برای پروانه کسب به حد نصاب حدود ۴۰ نفر برسد، این آموزش‌ها هم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: چون این آموزش‌ها دارای الزام قانونی است، بنابراین هیچ‌وقت متوقف نمی‌شود و آموزش‌های مربوط به فقه بازار طبق قانون نظام صنفی مقدمه اخذ یا تمدید پروانه کسب است و با توجه به توافق‌نامه مشترک بسیج اصناف، اتاق اصناف و وزارت صنعت و معدن و تجارت، این آموزش‌ها در سراسر کشور به بسیج اصناف واگذار شده است.

متقاضیان ابتدا در کلاس‌های فقه بازار شرکت کرده و پس از اخذ این گواهی، برای روند صدور پروانه کسب فعالیت اقتصادی خود اقدام می‌کنند. آموزش‌هایی هم که داده می‌شود ۲۴ ساعت است که شش ساعت آن مربوط به فقه بازار است که توسط ما انجام می‌شود و مابقی هم مربوط به احکام بهداشتی، کارهای نظام صنفی و قوانین نیروی انتظامی و اماکن است.

وی اظهار کرد: بخش اول کتاب منتشر شده توسط بسیج اصناف که برای بازاریان نگاشته شده و آنان مکلف به مطالعه آنها هستند، مربوط به اخلاق در بازار است که آیات قرآن کریم درباره کسب و کار و تجارت و همچنین احادیث اهل بیت(ع) آموزش داده می‌شود.

 

جمعه/آموزش آیات قرآن کریم درباره کسب و کار و تجارت به بازاریان

رئیس بسیج اصناف و بازاریان کشور ادامه داد: به نظر ما ضمانت اجرای فقه بازار، اخلاق در بازار است و باید زمینه‌های خداشناسی و رزق و روزی حلال را در میان بازاریان افزایش داد و همه این موارد در بخش اول کتاب آورده شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شش ساعت آموزش احکام فقهی، کفاف همه نیازهای آموزشی بازاریان را می‌کند، اظهار کرد: ما خلاصه کتاب را در ۱۰ صفحه آورده‌ایم که مربیان ما در این مدت شش ساعت این صفحات را به بازاریان آموزش می‌دهند و اگر کاسبی علاقه‌مند به آموزش بیشتر احکام فقهی شد، وی را به کلاس‌های تکمیلی فقه بازار معرفی خواهیم کرد.

بازدید : ۲۲۱ بار
این مورد را ارزیابی کنید
(۰ رای‌ها)

دیدگاه هاتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید