فوت ۲۹ زائر ایرانی طی عملیات حج

شنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

فوت ۲۹ زائر ایرانی طی عملیات حج/ ۱۱۵ زائر بیمار به کشور منتقل شدند

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، كولیوند معاون مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینكه چهار زائر بیمار دیگر امروز(شنبه) از فرودگاه جده به ایران منتقل می‌شوند، افزود: چهار زائر هم در بیمارستان‌های عربستان بستری هستند كه ظرف چهار روز آینده مرخص و امكان انتقال آنها به ایران فراهم خواهد شد.

وی افزود: هم اكنون در بیمارستان این مركز در مكه ۲۱ بیمار بستری هستند كه روند درمان آنها مطلوب است و ظرف دو روز آینده به كاروان‌های خود ملحق خواهندشد.

معاون مركز پزشكی حج و زیارت با تاكید بر اینكه كادر پزشكی اعزامی به سرزمین وحی تا پایان عملیات حج آماده ارائه خدمات به ضیوف الرحمن است، تصریح كرد: هیچ بیماری عفونی و واگیردار درمیان زائران گزارش نشده و وضعیت سلامت زائران ایرانی خوب است.

كولیوند ادامه داد: با وجود بازگشت بیش از پنجاه درصد زائران ایرانی به كشورمان، از ۵۷۰ پزشك متخصص، عمومی، كادر پزشكی و درمانی كه در موسم حج امسال به زائران خدمات درمانی ارائه می‌كنند تاكنون حدود ۲۵ درصد به كشور بازگشته‌اند.

وی درباره تعداد زائران جان باخته در سرزمین وحی افزود: تاكنون ۲۹ زائر در مكه مكرمه و مدینه منوره فوت كرده‌اند كه اكثر آنان كهنسال بوده و به علت بیماری‌های قلبی ویا ریوی جان به جان آفرین تسلیم كردند.

بازدید : ۲۸۴ بار
این مورد را ارزیابی کنید
(۰ رای‌ها)

دیدگاه هاتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید