سؤال مهمی که رهبر معظم انقلاب در نامه به جوانان غربی مطرح کردند

یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۶

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، پیش از ظهر امروز، یکشنبه ۱۲ آذرماه، در همایش «طلوع حقیقت» که به منظور تببین و بررسی پیام نامه‌های مقام معظم رهبری به جوانان غربی برگزار شد، گفت: امروز تحول در حوزه قدرت و روابط بین‌الملل به وجود آمده و مقام معظم رهبری توجه خوبی به این حوزه داشته‌اند.
وی به نامه حضرت امام خمینی (ره) به گورباچوف اشاره کرد و افزود: نامه حضرت امام(ره) به گورباچوف نوعی تحول در عرصه روابط بین‌الملل به شمار می‌رود و ایشان از آن به عنوان پیچ تاریخی نام می‌برند و مقام معظم رهبری هم از این نامه به عنوان دوران گذار تعبیر کرده‌اند؛ دوران گذار یعنی اینکه ما داریم به سمت جهان پساغربی حرکت می‌کنیم و تحولات امروز روابط بین‌الملل نه در غرب شکل گرفته و نه توسط غربی‌ها شکل می‌گیرد. در دوران گذار ما با تکثر منابع قدرت روبرو هستیم و بنابراین باید ابعاد معنایی قدرت مورد توجه قرار گیرد.
ظریف در ادامه افزود: به همین دلیل پیام‌سازی به شکل ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی بعد از فروپاشی شوروی به عنوان یک هدف جدی دنبال شد و در این خصوص ما با تغییر جایگاه دشمنان نسبت به گذشته روبرو هستیم.
وی یادآور شد: دشمنان تلاش کردند بعد از سقوط اتحاد جماهیر شوروی که از آن به عنوان خطر قرمز نام می‌بردند، اسلام را به عنوان خطر سبز جایگزین آن کنند، چون غرب بعد از شوروی کمبود یک دشمن ساختگی را در روابط بین‌الملل احساس می‌کرد و اسلام را به عنوان تهدید جدید مطرح ساخت.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه نامه مقام معظم رهبری در تغییر نگرش نسبت به اسلام بسیار موثر بود، اظهار کرد: ایشان در این نامه یک سؤال مهمی را مطرح کردند و آن سؤال ابن است که «چرا کسانی که در غرب متولد شده‌اند و تحصیل کرده‌اند، باید امروز در سوریه و عراق گردن مردم و کودکان بی‌گناه را قطع کنند؟» این سوال, سؤالی اساسی است و باید توجه کرد که از موضع اتهام‌رنی به غرب نیست بلکه از موضع چاره‌جویی است.
رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان غربی تأکید کردند که شما می‌توانید این درد را چاره کنید. بنابرین بر اساس این مهم اگر درباره پیام این نامه به درستی اندیشیده نشود، با یک بحرانی فراگیر مواجه خواهیم شد؛ باید توجه ویژه‌ای به مسئله مهم تقویت روحیه پرسشگری جوانان غربی داشته باشیم.

بازدید : ۳۳۴ بار
این مورد را ارزیابی کنید
(۰ رای‌ها)

دیدگاه ها

۱
custom دوشنبه, 26 شهریور 1397 smithb169@gmail.com
Indian metropoliscomix.com/ , tablets for women .
نقل قول کردن

۲
writers دوشنبه, 26 شهریور 1397 smithb169@gmail.com
Price for metropoliscomix.com/ , on the street .
نقل قول کردن

۳
assignment سه شنبه, 27 شهریور 1397 smithd981@gmail.com
Ad campaign planned for metropoliscomix.com/ , | Deseret News Are you looking for the National Edition?
نقل قول کردن

۴
James سه شنبه, 27 شهریور 1397 smithd981@gmail.com
Some really nice and useful information on this web site, also I conceive the style and design holds superb features.
نقل قول کردن

۵
James سه شنبه, 27 شهریور 1397 smithd981@gmail.com
Some really nice and useful information on this web site, also I conceive the style and design holds superb features.
نقل قول کردنتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید