بیاتی

بیاتی

دوشنبه, 14 خرداد 1397 ساعت 03:09

قیام 15 خرداد سال 1342

قیام ۱۵ خرداد (۱۳۴۲ش)، تجمع و راهپیمایی مردم برخی از شهرهای ایران در اعتراض به دستگیری امام خمینی از علما و استادان حوزه علمیه قم بود. تظاهرات در قم،تهران و ورامین به خشونت کشیده شد و تعدادی از مردم کشته و مجروح شدند.

یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 19:28

حدیث تبعیت از پیشوای عادل و ستمگر

 خداوند عزيز و بزرگ فرمود:

 هر مردمى كه در جامعه اسلامى رهبريِ پيشواى ستمگر را بپذيرند كه مورد تأييد من نيست گرفتار عذاب و نكبت خواهند شد گرچه مردم خوبى باشند و مردمانى كه امامت و رهبرى شايسته و خداپسندانه را پذيرا شوند مورد توجه و بخشش خدا قرار مى گيرند گرچه در رفتارِ فردى دچار ستم و بدكارى شده باشند. (بحارالانوار، ج 65، ص 142)

 

 

 

 

 

 

گروه فعالیت‌های قرآنی: دبیر کمیته قرآن ستاد دهه فجر برنامه‌های مختلف مراسم تجدید میثاق جامعه قرآنی با آرمان‌های امام راحل(ره) را تشریح کرد.
دوشنبه, 04 دی 1396 ساعت 17:36

پرهيز از جدال و شوخي

 

امام حسن عسگری(ع):

 

 لا تُمارِ فَيَذْهَبَ بَهاؤُكَ وَ لا تُمازِحْ فَيُجْتَرَأَ عَلَيْكَ.

 

جدال مكن كه ارزشت ميرود و شوخي مكن كه بر تو دلير شوند.

 تحف العقول ص 486

 

 مفسر قرآن کریم در توصیه به دانشجویان و طلاب حوزه علمیه گفت: مطالبی را فرابگیرید و میهمان قلب خود کنید که با این میزبان سازگار است. آیت‌الله العظمی جوادی آملی امروز سوم دی‌ماه در ادامه بحث تفسیری خود در مسجد اعظم گفت: یکی از استدلال مشرکان این بود که ما براساس دیدگاه پیشینیان خود رفتار کردیم، ولی این دلیل مورد پذیرش خداوند واقع نمی‌شود.

سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 20:25

آثار و برکات حضرت معصومه (ع) در قم

ورود حضرت فاطمه معصومه علیها السلام به شهر قم و دفن پیکر مطهر آن بانوی کبریا در این شهر، آثار و برکات فراوانی را به همراه داشته است. از لحظه ورود نبیره رسول الله صلی الله علیه و آله به قم، پیوسته این شهر از جهات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، عمرانی و اقتصادی رو به رشد و پیشرفت نهاده است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه این توهم است که راه انبیاء بر ما بسته است، گفت: همین مسئله سبب شده تا ما آنان را به عنوان انسان‌های مقدسی بشناسیم که فقط باید به آنان علاقه داشته باشیم تا به بهشت برویم و با همین توهم، ما همه زحمات انبیاء و ائمه را تباه کرده‌ایم

جمعه, 17 آذر 1396 ساعت 20:24

سر من باد فدای قدمت آقاجان

مرتضی محمود‌پور، شاعر و مداح اهل بیت(ع) تازه‌سروده‌ای خطاب به امام زمان(عج) را تقدیم حضرت ولی عصر(عج) کرده و در شبکه اجتماعی خود منتشر کرده است. در ادامه این شعر از نظر می‌گذرد:

صفحه1 از22