بیاتی

بیاتی

سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 08:29

استغفار بعد از نماز یکشنبه ذیقعده

رسول خدا (ص)

 

يا عَزيزُ يا غَفّارُ، اِغْفِرْ لى ذُ نُوبى، وَذُ نُوبَ جَميـعِ الْمُؤْمِنينَ وَالْمُؤْمِناتِ، فَاِنَّهُ لا يَغْفِرُ الذُّنُوبَ اِلاَّ اَنْتَ.

 اى نيرومند اى بسيار آمرزنده بيامرز گناهانم را و گناهان همه مردان مؤمن و زنان با ايمان را كه نيامرزد كسى گناهان را جز تو.

 اقبال، صفحه 308

 

 

  

سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 08:17

به مناسبت 25 ذیقعده روز "دحو الارض"

روز بیست و پنجم ذیقعده، هم زمان با دحوالارض است. «دَحو» به معنای بسط و گسترش است. بعضی نیز آن‌را به معنای تکان دادن چیزی از محل اصلی‌اش تفسیر کرده‌اند. منظور از دحوالارض(گسترده شدن زمین) این است که در آغاز، تمام سطح زمین را آب‌های حاصل از باران‌های سیلابی نخستین فراگرفته بود.

دوشنبه, 14 خرداد 1397 ساعت 03:09

قیام 15 خرداد سال 1342

قیام ۱۵ خرداد (۱۳۴۲ش)، تجمع و راهپیمایی مردم برخی از شهرهای ایران در اعتراض به دستگیری امام خمینی از علما و استادان حوزه علمیه قم بود. تظاهرات در قم،تهران و ورامین به خشونت کشیده شد و تعدادی از مردم کشته و مجروح شدند.

یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 19:28

حدیث تبعیت از پیشوای عادل و ستمگر

 خداوند عزيز و بزرگ فرمود:

 هر مردمى كه در جامعه اسلامى رهبريِ پيشواى ستمگر را بپذيرند كه مورد تأييد من نيست گرفتار عذاب و نكبت خواهند شد گرچه مردم خوبى باشند و مردمانى كه امامت و رهبرى شايسته و خداپسندانه را پذيرا شوند مورد توجه و بخشش خدا قرار مى گيرند گرچه در رفتارِ فردى دچار ستم و بدكارى شده باشند. (بحارالانوار، ج 65، ص 142)

 

 

 

 

 

 

گروه فعالیت‌های قرآنی: دبیر کمیته قرآن ستاد دهه فجر برنامه‌های مختلف مراسم تجدید میثاق جامعه قرآنی با آرمان‌های امام راحل(ره) را تشریح کرد.
دوشنبه, 04 دی 1396 ساعت 17:36

پرهيز از جدال و شوخي

 

امام حسن عسگری(ع):

 

 لا تُمارِ فَيَذْهَبَ بَهاؤُكَ وَ لا تُمازِحْ فَيُجْتَرَأَ عَلَيْكَ.

 

جدال مكن كه ارزشت ميرود و شوخي مكن كه بر تو دلير شوند.

 تحف العقول ص 486

 

 مفسر قرآن کریم در توصیه به دانشجویان و طلاب حوزه علمیه گفت: مطالبی را فرابگیرید و میهمان قلب خود کنید که با این میزبان سازگار است. آیت‌الله العظمی جوادی آملی امروز سوم دی‌ماه در ادامه بحث تفسیری خود در مسجد اعظم گفت: یکی از استدلال مشرکان این بود که ما براساس دیدگاه پیشینیان خود رفتار کردیم، ولی این دلیل مورد پذیرش خداوند واقع نمی‌شود.

سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 20:25

آثار و برکات حضرت معصومه (ع) در قم

ورود حضرت فاطمه معصومه علیها السلام به شهر قم و دفن پیکر مطهر آن بانوی کبریا در این شهر، آثار و برکات فراوانی را به همراه داشته است. از لحظه ورود نبیره رسول الله صلی الله علیه و آله به قم، پیوسته این شهر از جهات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، عمرانی و اقتصادی رو به رشد و پیشرفت نهاده است.

صفحه1 از22